Parašykite atsiliepimą
Reklaminis skydelis
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien219
mod_vvisit_counterVakar1061
mod_vvisit_counterŠią savaitę219
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3309
mod_vvisit_counterŠį mėnesį8608
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį10429
mod_vvisit_counterIš viso374842
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Naujienos
Straipsnis
Archyvas 2016-2017
Padėkos
Sveikinimas mamytėms
Tarptautinė šokio diena
SEU seminaras
Vaikų velykėlės
Tolerancijos diena
Susitikimas su žolininke Karaliūnaite
Jaunųjų mokslininkų diena
XIII-oji konferencija
Gyvasis tautos žiedas
Lietuvos gimtadienis
Protmūšis
Sniego karalystė
Susitikimas su policininkais
Sausio 13-oji
Žiemos sporto šventė
Kalėdinis sveikinimas
Kelionė į Lėvens pagrindinę mokyklą
Mažų vabalėlių didelis pasaulis
Atvirukų paroda M. Katiliškio bibliotekoje
Eglutė jau įžiebta
Draugystės ratas
Projektas ,,Laimingas vanduo"
Pasaulinė veiklos diena
Tolerancijos diena
Mokytojo diena
Saulėto oranžinio moliūgo kelionė
Rugsėjo I-oji
Visi puslapiai

 

NAUJIENOS

 IŠKYLAUTOJŲ DIENA 2017

Gegužės 30 dieną įvyko tradicine tapusi Iškylautojų diena.

Nuotraukos

iskylautoju


 

Pasvalio lopšelis-darželis ,,Liepaitė" skelbia konkursą auklėtojo pareigoms užimti nuo 2017 metų rugsėjo 1 d.

Reikalavimai pretendentams:

Turėti  ikimokyklinio ugdymo auklėtojo specialybę. Gebėjimas dirbti IKT.

Gebėjimas numatyti veiklos prioritetus, ugdymo proceso tikslus ir uždavinius, veiklos turinį, gebėjimas dirbti su veiklą reglamentuojančiais dokumentais.

Iki 16 d.

1. Pretendentas privalo pateikti šiuos dokumentus (toliau – dokumentai):

1.1. prašymą leisti dalyvauti atrankoje;

1.2. asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;

1.3. išsilavinimą patvirtinančio dokumento kopiją;

1.4. gyvenimo aprašymą;

1.5. pedagogo kvalifikaciją patvirtinančio dokumento kopiją (jei turi);

1.6. pedagoginių ir psichologinių žinių kursų išklausymo dokumento kopiją (jei turi);

1.7. atrankai pretendentas taip pat gali pateikti buvusių darboviečių rekomendacijų.

2. Pretendentai dokumentus skelbime nurodytu adresu pristato asmeniškai, siunčia registruotu laišku arba elektroniniu paštu. Dokumentų originalai pateikiami atrankos dieną ir sutikrinti grąžinami pretendentui.

845153507

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai


 

Emocinio intelekto ugdymas lopšelyje – darželyje ,,Liepaitė''

         Nuolatos daug girdime apie tai, kaip svarbu saugoti ir stiprinti fizinę mūsų vaikų sveikatą – rūpintis, kad jie tinkamai maitintųsi, judėtų, būtų gryname ore. Tačiau mažiau kalbama apie psichinės vaikų sveikatos stiprinimą, – tai yra, apie tai, kaip padėti vaikams ne tik augti, bet ir mokyti pasitikėti savimi, bendrauti, susidraugauti, prisitaikyti prie kintančių aplinkybių, įveikti įvairius kasdienius sunkumus. 

         Vaikų, kaip ir mūsų suaugusiųjų, gyvenimas irgi kupinas rūpesčių. Tie rūpesčiai kartais nedideli, greitai išsprendžiami, pavyzdžiui, vaikas susiginčija su draugu, pavydi žaislo, dėmesio broliui ar sesei. Tačiau žinome, kad vaikams tenka išgyventi ir didesnių bėdų: pasitaiko, kad prie jo priekabiaujama, tėvai skiriasi ar išvažiuoja dirbti į tolimą šalį, neretai tenka keisti gyvenamąją vietą. 

        Mes, Pasvalio lopšelio – darželio „Liepaitė" pedagogai, kasdien  bendraudami su savo mažaisiais, jaučiame didžiulę atsakomybę už mažojo piliečio ateitį. Darželis ta vieta, kurioje vaikas nuolat draugauja su įvairaus amžiaus vaikais bei suaugusiais, todėl natūralu, kad kartais kyla nesusipratimų. O kur gali būti palankesnės, o svarbiausia saugios sąlygos mokytis geriau pažinti save ir kitus, bendrauti ir patiems spręsti problemas? Todėl mes, pedagogai, kartu su tėveliais nuolat ieškome naujų galimybių,  kurios padėtų mūsų mažajam užaugti emociškai stipriu ir laimingu žmogumi. 

        Viena iš naujausių programų, skirta vaikų emociniam intelektui yra ,,Kimochis'' (japonų kalba kimochi reiškia jausmą). Ją pradėjome įgyvendinti nuo šių metų sausio. Ji pritaikyta darbui su ikimokyklinio amžiaus vaikais. Mažieji turi galimybę jautriai, žaismingai kalbėtis apie jausmus, suprasti bei valdyti savo emocijas, globoti ir rūpintis kitais, kurti tvirtus santykius, priimti atsakingus sprendimus ir konstruktyviai spręsti keblias situacijas. Kimochio veikla - smagi, įtraukianti, nepaliekanti nė vieno nuošalyje. Vaikams labai patinka išsipasakoti Kimochio žaislams. Žaislai - Balandė meilė, Vikšrelis, Lipšniakojė, Katė ir Debesėlis -  yra tarsi tiltas tarp suaugusiųjų ir vaikų. Jie padeda mažiesiems kalbėtis apie jausmus. Dalydamiesi išgyvenimais, vaikai ugdosi pasitikėjimą, geranoriškumą, savimonę, dėkingumą, savikontrolę, gebėjimą greitai atgauti jėgas, nusiraminti. 

      „Nykštukų“ grupės auklėtoja Ritutė Milašienė pasakoja: „Mano ugdytiniai  džiaugsmingai sutinka žinią – „eisime į Kimochio pamokėlę“. Jie labai greitai susidraugavo su visais personažais. Kiekvienas pasirinko sau draugą ar draugę. Man labai gera ir malonu stebėti, kiek jausmo, emocijų vaikai išreiškia apkabindami savo naująjį draugą (personažą). Žinodama, ką veikia, ką mėgsta kiekvienas Kimochio personažas – daug sužinau apie savo grupės vaikų charakterius ir jų temperamentą.  Nustebau,  kiek pas mane lyderių – jų net 7, tai -  Katės draugai. Balandės meilės draugai – 3. Tai vaikai, kurie be galo rūpestingi ir mieli, traukiantys prie savęs kitus. Debesėlis turi taip pat 3 draugus. Tai – nenuspėjami vaikai. Vieną dieną laimingi, kitą – pikti, o trečią – niekas nežino, kokie...  Lipšniakojė – taip pat turi 3 draugus. Tai vaikai, kuriais visada galima pasikliauti, apsikabinti, kai linksma ar kai liūdna. Vikšrelis - turi 4 draugus.  Šie vaikai labai atidūs ir atsargūs, norintys išsiaiškinti kiekvieną dalyką iki smulkmenų."   

„Kiškučių“ grupės auklėtoja Stasė Valickaitė džiaugiasi Kimochio veikla, nes joje dalyvauja ne tik vaikai, bet ir tėvai. Programoje siūlomi linksmi, žaismingi būdai visai šeimai praktikuotis, įtvirtinti įgūdžius gautus Kimochio veikloje. Taip kuriamas tamprus emocinis ryšys tarp darželio ir namų.  Auklėtoja teigia, jog žaisdami su Kimochiais vaikai patiria daug teigiamų emocijų, mokosi spręsti keblias situacijas. Vis dažniau išgirstu vaikus sakant: „taip sakė Meilė Balandė“, o taip mokė Vikšrelis. Ši programa moko ir pasitikėjimo savimi, drąsos - vienas berniukas nugalėjo scenos baimę ir puikiai su visais grupės draugais pasirodė šventėje. 

     Mūsų darželyje su Kimochis programa dirba ir logopedas. Kadangi daug vaikų turi kalbos sutrikimų, logopedas atkreipia dėmesį į tai, kaip perteikiama Kimochis informacija. Kalbama lėčiau, kad vaikams būtų lengviau suprasti. Vartojama kalba, kurią gali suprasti vaikai, o sunkesni žodžiai paaiškinami. Daromos pauzės, kad jie turėtų laiko pagalvoti. Logopedas naudoja vizualines priemones, kurios palengvina naujų žodžių supratimą ir mokymąsi. Vizualinė medžiaga paremta emocijomis yra labai veiksminga mokymo priemonė, kuri iliustruoja žodinius paaiškinimus, padeda vaikams suvokti, kas jiems sakoma.  

     Būdami kartu kiekvienas patenkam į kitų asmeninę erdvę – AŠ daro didžiulę įtaką mums. Ką reikia daryti, kad būtų gera visiems? Atsakymas – meilė. Balandė Meilė - viena iš Kimochio žaislų - atsiranda kiekvienoje keblioje situacijoje ir padeda vaikams susitarti, susidraugauti. Žaisdami su Kimochiais sudėtingas situacijas vaikai treniruoja savo emocinius įgūdžius. Žaislai padeda taikyti esminius emocinio ugdymo principus: pastebėti ir įvardinti vaiko jausmus, išnaudoti emociją gyvenimo pamokai ir galimybę tapti artimesniems, empatiškai klausytis ir pagrįsti kilusią emociją, nubrėžti ribas, susikurti taisykles ir spręsti (neignoruoti) problemas.  

     Kita programa, skirta emociniam ugdymui, - „Zipio draugai“. Joje dalyvauja priešmokyklinio amžiaus vaikai. Tarptautinė ankstyvosios prevencijos programa ,,Zipio draugai“ siekia pagerinti emocinę vaikų savijautą, padėdama jiems įgyti socialinių ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų. Tikima, kad dar vaikystėje įgiję šių gebėjimų, vaikai lengviau susidoros su kebliomis ir kritinėmis situacijomis ne tik ankstyvajame amžiuje, bet ir paauglystėje bei suaugę. Mažieji mokinukai mokosi suvokti ir kalbėti apie savo jausmus, pasakyti tai, ką nori pasakyti, įdėmiai išklausyti, susidraugauti ir išsaugoti draugystę, kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams, įveikti vienišumą, atstūmimą ar priekabiavimą, spręsti konfliktus, lengviau išgyventi pasikeitimus, netektį ir netgi mirtį. Vaikai kartu su Zipiu išgyvena įvairias gyvenimiškas situacijas, analizuoja jas. Atlikdami pratimus, žaisdami žaidimus įtvirtina galimus sprendimus. Zipis (mažas vabalėlis) tampa jų draugu. 

     „Meškučių“ grupės vaikai su pedagoge prie MEILĖS medžio. Išvyka buvo skirta atsisveikinimui su Zipio programa. 

Emocinė sveikata yra itin svarbi kiekvieno mūsų laimei ir sėkmei. Nuo vaikystės, siekdami palaikyti tarpusavio santykius su žmonėmis ar įveikti gyvenimo iššūkius, mokomės įvairių elgesio būdų. Tikime, jog veikdami kartu - vaikai, tėveliai, pedagogai - padėsime  vaikui užaugti pagarbiu,  atsakingu, atspariu, atjaučiančiu ir geranorišku, drąsiu.

 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Stasė Bagdonienė 


Mūsų darželio vaikučiai kartu su auklėtojomis prisijungė prie kūrybinio projekto ,,Kiaulpienių saulė".  Visas projekto nuotraukas galima pamatyti Mažeikių r. Sedos darželio internetinėje svetainėje- https://www.sedosdarzelis.mazeikiai.lm.lt/Naujienos.html  . Siunčiame padėkos raštą ir nuoširdžiausius linkėjimus iš Mažeikių r. Sedos darželio.

 

Pagarbiai, projekto organizatorė​  Viktorija Garalytė


 


 

Liepaite ugnis

 

 PADĖKA UŽ DALYVAVIMĄ RESPUBLIKINIAME PROJEKTE ,,UGNIS-DRAUGAS, UGNIS-PRIEŠAS" IR FILMO KŪRIMĄ PAGAL V.  VAINILAIČIO PASAKĄ ,,EŽIO NAMAS"

 

 

 

 


 

mokomes kartu 001

 

  PADĖKA ,,MOKOMĖS KARTU" KOMANDAI UŽ DALYVAVIMĄ RAJONINĖJE YPATINGŲ MOKINIŲ BEI PAGALBOS MOKINIUI SPECIALISTŲ METODINĖJE-PRAKTINĖJE KONFERENCIJOJE ,,MŪSŲ DARBELIAI-MŪSŲ DARBAI" 

 

 

 

 


  Pasvalio lopšelis-darželis ,,Liepaitė" skelbia konkursą auklėtojos pareigoms užimti nuo 2017 metų rugsėjo 1 d.

Reikalavimai pretendentams:

Aukštasis universitetinis/neuniversitetinis išsilavinimas edukologijos srityje ir ikimokyklinio ugdymo auklėtojos kvalifikacija.

Gebėjimas dirbti IKT.

 

Gebėjimas numatyti veiklos prioritetus, ugdymo proceso tikslus ir uždavinius, veiklos turinį, gebėjimas dirbti su veiklą reglamentuojančiais dokumentais.

Privalumai: pedagoginio darbo ikimokyklinėje įstaigoje patirtis, gebėjimas dirbti su įvairaus amžiaus ikimokyklinukais, komunikabilumas, aktyvumas, vadovavimasis pedagogo etika, gebėjimas dirbti komandoje, ankstesnės(-ių) darbovietės (-čių) rekomendacijos.

Pretendentas turi pateikti:

Asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;

Gyvenimo aprašymą (CV);

Išsilavinimą patvirtinančių dokumentų kopijas;

Turimas rekomendacijas.

Dokumentus pristatyti į lopšelį-darželį ,,Liepaitė" iki 2017-06-16.

Telefonas 8 451 51629, 8 451 53507.

 
Atnaujinta (Trečiadienis, 18 Spalis 2017 11:16)

 

DĖMESIO! Kviečiame dalyvauti apklausoje APIE LOPŠELĮ-DARŽELĮ "LIEPAITĘ"

L/d "Liepaitė" tenkina tėvų ir vaikų poreikius
 
NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vaiko gerovės komisija
Pirmadienis, 20 Lapkritis 2017
DOKUMENTAI GALIOJANTYS NUO 2017 M. RUGSĖJO 1 D. PASVALIO LOPŠELIO-DARŽELIO,,LIEPAITĖ" VAIKO...(15492)
Skaityti daugiau...
Korupcijos prevencija
Pirmadienis, 20 Lapkritis 2017
PASVALIO LOPŠELIO-DARŽELIO ,,LIEPAITĖ" DIREKTORIAUS ĮSAKYMAS DĖL KORUPCIJOS PREVENCIJOS...(158)
Skaityti daugiau...
Teisinė informacija
Pirmadienis, 20 Lapkritis 2017
DARBO TVARKOS TAISYKLĖS DARBO TVARKOS TAISYKLĖS 2017 m. lapkričio 6 d. įsakymo Nr. DV- 61 ...(1371)
Skaityti daugiau...
Teisės aktai
Pirmadienis, 20 Lapkritis 2017
NUOSTATAI DARBO TVARKOS TAISYKLĖS DARBO TVARKOS TAISYKLĖS 2017 m. lapkričio 6 d. įsakymo Nr....(1435)
Skaityti daugiau...
Vardadieniai
Orai Pasvalyje Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis